سازمان سنجش طی اطلاعیه ای دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته برای رشته های بدون کنکور 98 پذیرش مهرماه را منتشر کرد که دانلود دفترچه ثبت نام کنکور را در زیر پست برایتان گذاشته ایم.

رئیس سازمان سنجش آقای ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش گفت: متقاضیان ورود به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سال آینده که تمایل دارند بر اساس سوابق تحصیلی در این مراکز پذیرش شوند بعد از اعلام اسامی رشته محل های پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی می توانند این رشته ها را مشاهده کنند و در صورت تمایل در کنکور سراسری که ثبت نام آن از 24 بهمن ماه جاری آغاز می شوند، شرکت نکنند.

ایشان در ادامه افزود: داوطلبان متقاضی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی ضرورتی برای ثبت نام در کنکور ندارند و فرآیند آن به این شکل است که داوطلب ابتدا رشته های مورد نظر را مشاهده می کند و از 20 اسفند می تواند با مراجعه به سایت سازمان سنجش علاقه مندی خود را برای ثبت نام در این رشته ها اعلام نماید. این داوطلبان می توانند تا 100 رشته محل را انتخاب نمایند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد:

اسامی داوطلبان متقاضی پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی بعد از ثبت درخواست آنها برای شرکت در هر یک از رشته های اعلامی، توسط این سازمان سنجش آموزش کشور به دانشگاه ها ارسال می شود و دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی زمان کافی برای بررسی اطلاعات متقاضیان را در اختیار دارند چرا که این داوطلبان تا 6 شهریور ماه مهلت دارند درخواست خود را اعلام نمایند.

همچنین دکتر خدایی تاکید کرد: از 6 شهریور ماه سال 98 دانشگاه ها ضمن پردازش اطلاعات داوطلبان، با آنها تماس خواهند گرفت و به اطلاع متقاضیان خواهند رساند که پذیرش داوطلبان مورد قبول قرار گرفته یا خیر و اینکه داوطلب می تواند با مراجعه به دانشگاه مورد نظر نسبت به ثبت نام خود اقدام کند یا نه.

 

دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته بدون کنکور ریاضی 98

دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته بدون کنکور تجربی 98

دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته بدون کنکور انسانی 98

دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته بدون کنکور هنر 98

دانلود دفترچه ثبت نام انتخاب رشته بدون کنکور زبان 98