در این پست قصد داریم به روش مطالعه رتبه های برتر کنکور و عادات روزانه این نفرات برتر بپردازیم.

کلیه داوطلبین کنکور دارای اضطراب و نگرانی می شوند اگر در آزمون ها نتیجه ی مطلوب به دست نیاورند. روش مطالعه رتبه های برتر کنکور ازجمله امیررضا براتی رتبه 1 کنکور تجربی 97 در رابطه با آزمون های آزمایشی گفت: زمانی که نتیجه ی مطلوب نمی گرفتم، نگران می شدم. می دانسنم در صورتی که این نگرانی ادامه یابد باعث اختلال در مطالعه ام خواهد بود و وضعیتم بدتر خواهد شد. به به همین خاطر سعی می کردم به جای نگرانی به رفع اشکال و جبران آن بپردازم.

امیررضا در رابطه با نحوه رقابت خود می گوید که رقابت خاصی با کسی نداشت و با یکی از همکلاسی هایش که رتبه 14 کشوری بود به مرور نکات درسی می پرداخت. وی می گوید: سعی می کردیم هر دو به کمک هم بهتر از قبلمان شویم. و همین موضوع باعث نقش یه سزایی در موفقیت ما داشت؛ اما باهم رقابت نمی کردیم.

براتی در طول تحصیل خود از مشاور استفاده نمی کرد و خودش برنامه ریزی می کرد. و ضعف های تحصیلی خود را به کمک کتاب های آموزشی رفع می کرد.

 

 

وی در رابطه با خانواده خود می گوید: خانواده ام از نظر تامین منابع مطالعاتی و امکانات و ایجاد محیط مناسب نقش به سزایی داشتند. برادر کوچکم حتی در هنگام تماشا کردن تلوزیون مراعات حالم را می کرد. و در ایام عید دید و بازدید کم تر شده بود. و هر موقع اعتماد به نفسم پایین می آمد به من روحیه می دادند.

تغذیه و خواب

در رابطه با تغذیه و روش مطالعه رتبه های برتر کنکور براتی افزود: از مواد غذایی پر انرژی از جمله کره و مربا در صبحانه می خوردم تا در طول روز انرژی کافی داشته باشم. برای ناهار سعی می کردم غذای سنگین نخورم تا دچار خواب آلودگی نشوم. سراغ فست فودها نمی رفتم. و شام سبک می خوردم تا خواب راحتی داشته باشم.

هفت تا هشت ساعت در شبانه روز می خوابیدم البته سعی می کردم خوابم را کمتر کنم ولی به خاطر اینکه اذیت می شدم سعی کردم از ساعت بیداریم استفاده ی بهتری کنم.

هر موقع درس می خواندم و نتیجه ی مطلوبی به دست نمی آوردم احساس خستگی می کردم. اما چون هدف بزرگی داشتم خستگی را کنار می گذاشتم چرا که می دانستم هدف های بزرگ سختی های بزرگی دارد.

از موبایل استفاده نمی کردم ولی گاها سراغ اینترنت و کامپیوترم می رفتم.

 

روش مطالعه رتبه های برتر کنکور

 

و در آخر

موفقیت دانش آموزان در شهرهای کوچک بدین معناست که امکانات نقش کمی در موفقیت داوطلب دارد. در صورت داشتن پشتکار و انگیزه کافی و هدف نیازی به امکانات خاص و معلم پروازی و … نیست.

خود من در اوایل سعی داشتم تا در دانشگاه تهران در رشته پزشکی قبول شوم ولی با مشاهده ی نتیجه های مطلوب از آزمون های آزمایشی تصمیم گرفتم رتبه تک رقمی کسب کنم و برای رتبه یک درس بخوانم و برای کسب این رتبه تلاش کردم. داوطلبین نیز نباید ناامید شوند چرا که منجر به شکست خواهد شد.

درصد دروس رتبه یک کنکور تجربی 97